Cytomegalia

Zabiegi na rumieńce

Rumieńce to wstydliwy problem wielu osób. Zaczerwienienia pojawiające się na policzkach mogą wywoływać dyskomfort, uczucie pieczenie, a w przypadku kruchych naczynek, prowadzić nawet do powstawania nieestetycznych pajączków. Głównym powodem, przez który powstają rumieńce na twarzy, są kurczące i rozkurczające się naczynia krwionośne znajdujące się zaraz pod skórą. Pojawiają się one głównie w sytuacjach emocjonalnych, czyli w obliczu stresu lub wstydu.

Czy rumieńce można usunąć?

Jeżeli dotknął cię problem często pojawiających się rumieńców i masz dość nieskutecznego tuszowania ich makijażem, jest dla ciebie sposób – rumieńce można usunąć. W dobie nowości i szybko rozwijającej się nauki, znaleziono kilka sposobów, które w bezpieczny i szybki sposób pozwolą zniwelować pojawiające się rumieńce. Dostępnych jest kilka rodzajów zabiegów, podczas których korzysta się z najnowszych, nieinwazyjnych technologii.

Dla kogo są zabiegi usuwające rumieniec na twarzy?

Zabiegi usuwające rumieniec na twarzy dostępne są niemal dla wszystkich. Szczególnie zaleca się je osobom, którym często pojawiający się rumieniec na twarzy uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie. Przed wyborem zabiegu należy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który w profesjonalny sposób zdecyduje, który rodzaj zabiegu będzie dla ciebie najskuteczniejszy.

Zabiegi na rumieńce na policzkach

  • laser Harmony XL Dye-VI: Jest to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów. Wykorzystuje wąskopasmowe, pulsacyjne światło, których oddziaływanie powoduje obkurczenie i wzmocnienie naczynek.
  • laser Virilite: Zabieg ten działa poprzez podgrzanie naczynek do odpowiedniej temperatury, która powoduje ich obkurczenie. Powoduje to, że rumieńce na policzkach pojawiają się ze znacznie mniejszą intensywnością.
  • głowica Hot-Cold: Ten rodzaj zabiegu polega na oddziaływaniu na naczynka krwionośne naprzemiennie gorąca i zimną temperaturą. Są to swego rodzaju ćwiczenia, które wzmacniają naczynka.
  • ultradźwięki: W tym zabiegu konieczne jest zaaplikowanie na skórę specjalnej ampułki. Za pomocą ultradźwięków, serum z ampułki uwalniane jest do skóry, gdzie wpływa na obkurczenie naczyń krwionośnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 8 = 17