Cytomegalia

Zabiegi na likwidację drugiego podbródka

Likwidacja drugiego podbródka to marzenie każdego, kto codzienne musi z nim żyć. Nie wiesz jak zlikwidować drugi podbródek? Spieszymy z odpowiedzią! Drugi podbródek to wynik utraty elastyczności skóry spowodowany rozpadem włókien kolagenowych. Błędnie kojarzony z osobami otyłymi, wcześniej czy później dotyka każdego. Drugi podbródek u szczupłej osoby ma takie same podstawy oraz częstotliwość występowania. Podwójny podbródek to przede wszystkim problem natury estetycznej. Jednak ze względu na swoja specyfikację, wcale nie jest prosty do całkowitego usunięcia. Poza operacjami chirurgicznymi, pacjenci maja do wyboru kilka rodzajów zabiegów, których działanie zapewnia satysfakcjonujące efekty.

kobieta muska swoją szyję

Jak zlikwidować drugi podbródek?

Na skutek upływu czasu i starzenia się, skóra traci swoje właściwości. W gabinetach medycyny estetycznej pacjent dowie się nie tylko jak się pozbyć drugiego podbródka, ale także jakie kosmetyki i zabiegi stosować aby skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry. Drugi podbródek u szczupłej osoby likwiduje się tymi samymi zabiegami i z taką samą skutecznością.

Polecane zabiegi na podwójny podbródek: http://drmalek.pl/arts/jak-zwalczyc-problem-drugiego-podbrodka/

Zabiegi na drugi podbródek:

 • Pollogen Legend Maximus – to zabieg, którego głównym zadaniem jest redukcja nagromadzonej pod skórą tkanki tłuszczowej. Poprzez podgrzanie komórek lipidowych do 60 stopni następuje ich rozpuszczenie, co w konsekwencji prowadzi do ich usunięcia z organizmu. Skóra w naturalny sposób zyskuje na elastyczności, podbródek w trakcie zabiegu wspaniale podaje się modelowaniu.
 • Ultraformer III HIFU – Jedno z najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Unikatowa technologia wykorzystująca zogniskowaną falę uderzeniową dział silnie pobudzająco na komórki skóry, których zadaniem jest produkcja kolagenu oraz elastyny. Efekty zabiegu widoczne są już po kilku tygodniach, a dodatkowym atutem tej metody jest znaczna redukcja tkanki tłuszczowej z obszaru, który został poddany zabiegowi. Podwójny podbródek znika szybko i bezpowrotnie.
 • Venus Legacy – fala radiowa, impulsowe pole magnetyczne oraz system masując wibracyjny tego urządzenia to wyjątkowo dobrany zespół. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, a pacjenci odbierają go jako wyjątkowo przyjemny masaż. Drugi podbródek zanika stopniowo już od pierwszego zabiegu (więcej na temat zabiegów usuwających drugi podbródek przeczytasz tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/drugi-podbrodek/).
 • Mobilift – urządzenie masujące Mobilift wykorzystuje głowicę z specjalnie zaprojektowanymi klapkami, których uderzenia w skórę powodują pobudzenie jej naturalnych zdolności regeneracyjnych oraz rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej.
 • Karboksyterapia Reology 2 – zabiegi na drugi podbródek polegają na podskórnej aplikacji dwutlenku węgla, który działa na skórę wysoce pobudzająco oraz rozbija komórki tłuszczowe.
 • Icoone – głowica masująca tego cudu techniki wytwarza dodatkowe podciśnienie intensyfikując tym samym bodźce, które odbierają tkanki poddane zabiegowi. To z kolei prowadzi do wyraźnej i szybkiej poprawy kondycji skóry oraz następuje likwidacja drugiego podbródka.

Jeśli wciąż się zastanawiasz jak się pozbyć drugiego podbródka, jeszcze dziś zgłoś się do kosmetologa! Odpowie on na wszystkie pytania, pomoże ustalić rodzaj oraz ilość niezbędnych zabiegów.

8 odpowiedzi do artykułu “Zabiegi na likwidację drugiego podbródka

 1. Mateusz8

  A to nie lepiej wykonać jakiś masaż na podwójny podbródek? Od razu trzeba kasiorę na takie dziwne zabiegi wydawać?

  1. shazam!

   Niestety, ale takie masaże mają wątpliwą skuteczność. Tak naprawdę jeżeli chcesz się pozbyć podwójnego podbródka to najlepszym rozwiązaniem są zabiegi medycyny estetycznej.

 2. mexicano41

  Jak się czyta coś takiego od razu widać, że medycyna idzie do przodu. Kiedyś do usunięcia nadmiaru tłuszczu z podbródka potrzebny był skalpel, a teraz taki zabieg można przeprowadzić bezinwazyjnie. Jeszcze trochę, a ludzie będą mogli w domu tłuszcz sobie odsysać hahahaha

 3. czerwa

  Zawsze myślałam, że u osób szczupłych podwójny podbródek nie występuje… Jestem zaskoczona tym co jest tu napisane. Jakoś nigdy tego nie zaobserwowałam.

  1. Rogowska

   Wiesz są niby ćwiczenia na podwójny podbródek ale robiłam je tyle czasu u siebie nie zauważyłam zeby jakoś to się zmniejszyło czy wchłonęło.. No nie wiem..

   1. tołdi

    ja po prostu miałam w gdyni hifu robione na podbródek i u mnie to się mega sprawdziło. wiesz.. każda skóra jest inna ale jak byłam na konsultacji to mi się wszystko tłumaczyli i mówili jakie sa opcje.

 4. bardzista

  tylko ze chyba sa to drogie sprawy czy mi sie tylko wydaje? :< poza tym jestem strasznie ciekawa co jak to jest też z podrażnieniami czy czymś podobnym.

 5. Kalante

  Czy drogie? Trochę tak ale u mnie była możliwość rozłożenia tego na raty. Czy podrażnienia? U mnie nie było niczego takiego. Poza tym nawet jak mówił mi lekarz z klinika cosmetologica na wizytach że nie trzeba jakoś specjalnych maści, nie trzeba znieczulać ani nic takiego xD Było w sumie o dziwo dość bezproblemowo xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 2