Cytomegalia

Zabieg u trychologa – zwalcz łysienie swoich włosów!

Mezoterapia skóry głowy jest jedną z najlepszych współczesnych metod leczenia łysienia. Przyczyny wypadania włosów są trudne do zdiagnozowania, ale użycie specjalistycznych narzędzi pozwala na dobrą diagnostykę. Chorobami skóry włosów i głowy zajmuje się trychologia – dziedzina, dzięki której odpowiedzi na pytania o to jak wzmocnić włosy nie zatrzymują się na ich zewnętrznym aspekcie, ale wnikają wgłąb skóry i zaawansowanych problemów.

TRYCHOLOG – SPOSOBY BADANIA

Eksperckie badanie włosów jest podstawowym krokiem na drodze odzyskiwania naturalnie rosnących włosów. Dwa najważniejsze badania to trichogram i trichoskopia. Zarówno jedno, jak i drugie badanie, opiera się na miesięcznej analizie laboratoryjnej pobranych wcześniej włosów (trichogram) lub wykonanych w przybliżeniu zdjęć skóry głowy za pomocą dermatoskopu (trichoskopia). Wypadające włosy mogą mieć swoje źródło w stanach zapalnych skóry głowy, przebytych chorobach (np. nowotworowych, grzybicznych) lub kuracjach hormonalnych czy antybiotykowych. Szczególne ryzyko łysienia niesie też stosowanie antykoncepcji. Trychologiczne działanie rozpozna przyczyny łysienia i wskaże najlepszą z metod hamowania dolegliwości.

PRZYCZYNY ŁYSIENIA I SKUTECZNE ZABIEGI LECZNICZE

hamowanie wypadania włosów

Kobieta podczas zabiegu mezoterapii

Najczęściej pojawiającymi się przyczynami łysienia są:

  • Łysienie androgenowe- popularne, może wystąpić już po 20. roku życia, zazwyczaj z powodu zaburzeń hormonalnych.
  • Łysienie plackowate- dotykające przede wszystkim mężczyzn, ma podłoże autoimmunologiczne.
  • Łysienie polekowe-  źródłem wypadania włosów są terapie (np. chemioterapia) i przyjmowanie leków.
  • Łysienie bliznowaciejące – wywołane wieloma czynnikami powodującymi uszkodzenie meszków włosa.

Najlepszymi zabiegami są:

  • Mezoterapia bezigłowa- To co na wypadanie włosów może pomóc najbardziej, to głęboki udział substancji aktywizujących komórki. W ich dostarczeniu pomaga użycie fal elektrycznych.
  • Mezoterapia igłowa- Mezoterapia skóry głowy ma zawsze działanie odżywcze, ale zamiast fal elektrycznych, można stosować igłę. Dzięki igle skóra głowy otrzyma np. osocze bogatopłytkowe, sprawnie przywracające porost włosów.
  • Karboksyterapia Reology 2- Aktywny udział dwutlenku węgla wnikającego głęboko pod skórę i w środkowe warstwy skóry, regeneruje komórki. Zamierzony efekt zostaje osiągnięty – pojawiają się nowe i zdrowe włosy.
  • Iniekcje- czyli zastrzyki, mające przywrócić dobrą kondycję skóry głowy. Trycholodzy wstrzykują m.in. kenalog, czyli kortykosteroid, sprawdzający się szczególnie przy wystąpieniu łysienia plackowatego.

Każdy pacjent zgłaszający się do trychologa ma szansę na zindywidualizowaną, profesjonalną diagnostykę, która zahamuje wypadanie włosów i odżywi najgłębsze warstwy skóry. – powiedział trycholog.

WYPADAJĄCE WŁOSY – CZY SĄ DO POWSTRZYMANIA?

Czy naprawdę można zatrzymać wypadanie włosów? Przyczyny wątpliwości wynikają zazwyczaj z niewiedzy. Nadmierne wypadanie włosów hamuje się na co dzień stosowaniem odpowiednich szamponów, odżywek, wcierek, koktajli do włosów i masaży. Zabiegi w klinice (takiej jak klinika leczenia włosów w Gdyni) są jednak najbardziej skuteczne. Nie wymagają od pacjenta absorbujących i długich przygotowań, są bezpieczne i bezbolesne.

Po każdym z nich może wystąpić lekkie zaczerwienienie i podrażnienie skóry głowy, jednak samoistnie mijają już po kilku godzinach. Najważniejsze, by wykluczyć siebie z grupy przeciwwskazań (ciąża lub okres karmienia piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby skóry, trwająca akurat kuracja antybiotykowa) i skorzystać z konsultacji trychologicznej. Zaleca się również poprawę stylu życia, w tym sposobu odżywiania i redukcji stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =