Cytomegalia

Laserowe mity

Fantastyka naukowa od początku swojego istnienia próbowała przewidzieć przyszłość. Wizje, jakie autorzy snuli, odnośnie naszych czasów, mogą nas niejednokrotnie rozśmieszyć, ale dużej części z nich, nie sposób odmówić wizjonerstwa oraz proroczego charakteru. Jednym z aspektów, który zdecydowanie pasuje do tego jest pragnienie uczynienia medycyny przestrzenią bez bólu. I chociaż wciąż wielu ludzi słusznie obawia się dentystycznego fotela, to jednak w wielu sferach, taka obawa nie jest już w żadnym stopniu uzasadniona. Zejdźmy do pułapu spokojniejszego. Depilacja. Może nigdy nie kwalifikowała się jako szczególnie bolesna, ale jednak potrafiła napędzić wielu problemów. Zwłaszcza paniom.

Co się zmieniło?

Depilacja laserowa Gdańsk - Clinica CosmetologicaStarsze osoby na pewno jeszcze pamiętają, jak to za pomocą klasycznej brzytwy należało dokonać każdorazowo ‚zabiegu’ golenia. Prowadziło to niezwykle często do zacięcia, przez co niezbyt był to upodobany przez ludzkość zabieg. Obecnie żyjemy na szczęście zupełnie w innym okresie. Z telewizorów przelewają się do nas dziesiątki reklam coraz bardziej zaawansowanych i skutecznych maszynek manualnych oraz elektrycznych. Nic one jednak nie znaczą wobec w zasadzie jedynej naprawdę skutecznej metody depilacji. Laser. Wiązki światła. Efekt na bardzo długo.

Dla wielu ludzi jest to wciąż temat bardzo odległy. Zasadnym jest jednak pytanie o to, dlaczego? Przecież takie zabiegi funkcjonują na rynku już od wielu lat, depilacja laserowa nie jest żadnym ‚ostatnim krzykiem mody’, tylko już dobrze przetestowanym, sprawdzonym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia. Najprawdopodobniej wciąż w opinii społeczeństwa obowiązują pewne mity z nią związane. Pierwszym z nich jest mit kosztów, jakie należy ponieść, aby poddać się temu zabiegowi. Chociaż rzeczywiście jeśli się porówna koszt zakupu maszynki jednorazowej, z kosztem zabiegu depilacji laserowej, to może się nam wydać, że coś jest nie tak. Ale jak się rozważy, że przecież w przypadku lasera mówimy o jednym wydatku, a w przypadku maszynek o ciągłych wydatkach, to nasza perspektywa na pewno ulegnie zmianie.

Zobacz: Depilacja laserowa Gdańsk – jak to wygląda?

Ból?

Innym znowuż mitem jest przeświadczenie o wysokim poziomie bólu, jaki należy znieść podczas zabiegu. Jest to obecnie bardzo nietrafiona narracja. Otóż od kiedy pojawił się laser vectus, to ten problem w zasadzie zanikł. Zastosowana w nim technologia pozwala zredukować do absolutnego minimum odczucie gorąca, tak że pacjent w żadnym stopniu nie odczuwa zabiegu jako nieprzyjemnego. Należy pamiętać o tym wszystkim, zanim się wyda jednoznaczny wyrok potępienia na metodzie laserowej. Przeciwnie – należy zważyć czy może w naszym przypadku nie opłaci się nam właśnie sięgnąć po tę metodę. Warto zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów, aby móc samodzielnie wyrobić sobie zdanie na ten temat. Może nam to przynieść duże korzyści.

Czytaj też: portaldermatologiczny.pl

Odpowiedź do artykułu “Laserowe mity

  1. nie boli

    Zabiegi laserowe są praktycznie bezbolesne. I nie ma tu żadnych gwiazdek, bo nowoczesne lasery działają na zasadzie dynamicznego chłodzenia, które jest na tyle rozwinięte, że pozwala na złagodzenie odczuwania wzrostu temperatury, zwłaszcza w przypadkach gdy jest on duży i nie ma znaczenia w jakim fragmencie ciała laser działa – po prostu nie boli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 + = 67