Cytomegalia

Jak wyglądają hemoroidy zewnętrzne?

Hemoroidy to problem wielu z nas. Często oprócz dolegliwości bólowych wiążą się one również z poczuciem dyskomfortu i wstydu. Chociaż szacuje się, że na dany problem cierpi ponad 25% społeczeństwa, to tylko niewielki odsetek zgłasza się z nim o pomoc do lekarza. W niniejszym tekście przybliżymy państwu problem hemoroidów zewnętrznych, opiszemy ich przyczyny i wskażemy niektóre sposoby leczenia.

Czym są hemoroidy zewnętrzne?

Skąd się biorą żylaki odbytu? Zewnętrzne żylaki odbytu są objawem stanu zapalnego występującego w obrębie guzków krwawniczych. Niniejszy stan patologiczny objawia się zazwyczaj silnymi dolegliwościami bólowymi, które nasilają się podczas oddawania stolca, obrzękiem oraz krwawieniem. Wśród dodatkowych objawów towarzyszących rozwojowi hemoroidów zewnętrznych jest świąd występujący w okolicy odbytu oraz pojawiające się czerwone lub fioletowo-sine guzki (znajdujące się na obrzeżach odbytu). Jeśli dolegliwości te nie są leczone, z czasem nasilają się powodując silne objawy bólowe, które utrudniają pacjentom wykonywanie codziennych czynności, takich jak siadanie, czy oddawanie stolca.

Jakie są przyczyny powstawania zewnętrznych żylaków odbytu?

Za jedną z głównych przyczyn powstawania danego zjawiska uznaje się siedzący tryb życia oraz wykazywanie niskiej aktywności fizycznej. Na rozwój stanu patologicznego hemoroidów mają również wpływ takie czynniki jak: nieodpowiednia dieta (uboga w błonnik), przewlekłe zaburzenia pracy jelit, pojawianie się nieprawidłowości w obrębie jamy brzusznej, ciąża, niewydolność żylna oraz czynniki o podłożu genetycznym.

Jak leczyć hemoroidy zewnętrzne?

Niniejszy problem nie tyle jest trudny w leczeniu, co trudno o to leczenie poprosić. Często pierwszym z zaleceń lekarskich jest stosowanie wszelkiego rodzaju maści lub ziół. Specjalne mieszanki, które mają na celu walkę z dręczącym problem powinny zawierać w sobie między innymi takie składniki jak: liść szałwii, korzeń prawoślazu, ziele skrzypu, czy ziele rdestu ptasiego. Taki skład możemy znaleźć w ziołach Procto Vitale, które przyniosły ulgę już wielu osobom zmagającym się z niniejszym problemem. W przypadku przewlekłych i niepoddających się leczeniu hemoroidów zewnętrznych, pacjenci często poddawani są nieinwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

Odpowiedź do artykułu “Jak wyglądają hemoroidy zewnętrzne?

  1. Pingback: Jaką stosować maść na hemoroidy? - Pokonaj Cholesterol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 − = 57