Cytomegalia

Jak skutecznie wyleczyć hemoroidy

Bardzo popularną chorobą, na którą według szacunków cierpi co drugi Polak, są hemoroidy. Są to zmiany w odbycie, które mogą być bardzo bolesne. Co jest przyczyną powstawania hemoroidów i czy można je skutecznie wyleczyć?

Należy mieć świadomość, iż hemoroidy posiada praktycznie każdy z nas. Swoim wyglądem przypominają poduszeczki, które wypełnione są krwią. Znajdują się wewnątrz odbytu i umożliwiają między innymi wypróżnianie się, czy też panowanie nad gazami, jak i również nad oddawaniem stolców.

Warto wiedzieć, iż wspomniane „poduszeczki” podczas wypróżniania się, pozbywają się całej krwi. Następuje dokładne oczyszczanie hemoroidu, a krew oczyszczona zostaje zastąpiona nową. Jednak problem pojawia się wówczas, gdy wspomniana „poduszeczka” staje się bardziej rozciągnięta. W takim przypadku może zdarzyć się, iż podczas wypróżniania niecała krew ulegnie wymianie. Niewielka jej część może zalegać w hemoroidzie i tym samym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż powstanie stan zapalny. Efektem tego mogą być żylaki odbytu.

Przyczyny hemoroidów

Przyczyn powstawania tego typu zmian jest bardzo wiele. Przede wszystkim do ich powstania przyczynia się nieodpowiednia dieta, która jest uboga w błonnik, jak i również brak aktywności fizycznej. Na powstanie hemoroidów narażone są także osoby, które prowadzą siedzący tryb życia. Jeżeli nasza praca wymaga od nas długich godzin siedzenia, warto od czasu do czasu zrobić sobie małą przerwę i wykonać kilka prostych ćwiczeń.

Bolesne zmiany pojawiają się również często u kobiet, zwłaszcza w ciąży. Hemoroidy w ciąży mogą się pojawić z powodu nacisku macicy na jelita, również w tym okresie wiele kobiet ma problem z wypróżnianiem się, co może być dodatkową przyczyną. Z kolei hemoroidy po porodzie mogą być widoczne z powodu porodu naturalnego, na który zdecydowała się młoda mama. Zatem czy da się w jakiś skuteczny sposób wyleczyć hemoroidy?

Leczenie hemoroidów

Leczenie hemoroidów często jest długotrwałe. Jednak należy pamiętać, iż jest ono uzależnione od stopnia nasilenia zmian. Jeżeli zauważyliśmy, iż okolice naszego odbytu krwawią lub też pieką, powinniśmy od razu zareagować. Są to pierwsze objawy hemoroidów i jeżeli na tym etapie już zdecydujemy się na leczenie, możemy być pewni, iż zmiany szybko znikną. W tym celu można zakupić w aptece różnego rodzaju maści oraz czopki. Dostępne są także tabletki, które są równie skuteczne. Wiele osób decyduje się  także na stosowanie domowych sposobów leczenia tej choroby. W tym celu pacjenci często biorą ciepłe kąpiele z dodatkiem naturalnych olejków, które łagodzą stany zapalne. Decydują się również na przemywanie bolących miejsc specjalnym naparem z ziół lub też robią specjalne okłady. Jednak w przypadku bardziej zaawansowanych zmian, niezbędna jest wizyta u specjalisty.

Hemoroidy są problemem bardzo wielu Polaków. Jednak należy pamiętać, iż jeżeli zauważymy w swoim organizmie powstanie tego typu zmian, powinniśmy od razy zareagować. W przeciwnym razie ta choroba będzie bardzo ciężka do wyleczenia.

2 odpowiedzi do artykułu “Jak skutecznie wyleczyć hemoroidy

  1. Sławek

    Najważniejsze to szybko zareagować. Gdy pojawią się hemoroidy, nawet zwykła maść bez recepty będzie wystarczająca żeby szybko zareagować. Każdy farmaceuta przepisze coś na hemoroidy i nie będzie problemu jeśli problem nie będzie się pogłębiał ze względu na zatwardzenie.

    1. do Sławka

      Najważniejszą reakcją na hemoroidy powinna być wizyta u lekarza! Nie wolno leczyć się samemu, bo nigdy tak do końca nie wiesz czy leczysz właściwym lekiem właściwe dolegliwości. Może okazać się, że wcale nie są to hemoroidy, więc może bez sensu ładujesz się chemią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − 89 =