Cytomegalia

Depilacja laserowa Gdańsk – Vectus

Chociaż natura wyposażyła nas w owłosienie ze względów ochronnych to dzisiaj najchętniej pozbyłybyśmy się go w całości, może oprócz włosów na głowie, które wpływają na naszą atrakcyjność zewnętrzną. Tą z kolei z całą pewnością zaburza właśnie owłosienie w niechcianych

 

Dlaczego się depilujemy?

Przede wszystkim ze względów estetycznych, ale i higienicznych. Owłosienie pod pachami nie tylko nie wygląda ładnie, ale przede wszystkim zaleca się depilację ze względu na potliwość. Wyrywamy nawet brwi, które mają przecież chronić nasze oczy, by nadać twarzy bardziej atrakcyjny kształt. Depilujemy okolice bikini dla zwiększenia własnej seksualności, golimy nogi, by wyglądały estetycznie wiosną i latem, kiedy zakładamy krótkie szorty czy sukienki.

Problem nie tylko estetyczny pojawia się też wtedy, gdy włosy zaczynają rosnąć w niestandardowych miejscach. Ze względu na zaburzenia hormonalne czy guzy nadnerczy włoski zaczynają rosnąć u kobiet na brodzie, może pojawić się tez wąsik nad górną wargą – depilujemy je wręcz ze wstydu, dla poczucia estetyki.

Jakie są metody depilacji?

Od razu zaznaczmy, że w USA najwięcej kobiet poddaje się zabiegom depilacji laserowej. Jest to już praktycznie standard, że kobiety aktywne, a takie są w większości mieszkanki Ameryki nie mają czasu na żmudne i częste golenie czy bolesne zabiegi depilacji woskiem.

Idąc w ślad za Amerykankami i my zapragnęłyśmy gładkich nóg czy pach już na zawsze, bez konieczności golenia. W gabinetach dermatologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej dostępne są nowoczesne lasery, na przykład Vectus, dzięki którym już po kilku zabiegach można cieszyć się skórą bez włosów.

Jak działa laser?

Wiązki światła po prostu niszczą cebulki włosów, przez co ten nie jest w stanie ponownie odrosnąć. Aby jednak osiągnąć pożądany efekt koniecznym jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów – o ich ilości powinien zadecydować dermatolog.

Zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne, nie powodują poparzeń, nie uszkadzają skóry. Zabiegi praktycznie nie bolą bowiem w nowych urządzeniach zamontowano automatyczny system chłodzący skórę. Warto też dodać, że współczesne urządzenia do depilacji laserowej skutecznie usuwają zarówno włoski ciemne jak i te delikatne, jasne.

Kiedy wykonywać zabiegi?

Najlepiej jesienią bądź zimą, kiedy skóra nie jest wystawiana na działanie promieni słonecznych – te mogłyby spowodować wystąpienie szpetnych przebarwień.

Co więcej, jak wspomnieliśmy koniecznych jest kilka zabiegów w sporych odstępach czasu więc cała kuracja może nam zająć kilka miesięcy. Warto wyrobić się przed wiosną, by przy wysokich temperaturach już nie martwić się owłosieniem czy tracić czas na niekomfortowe golenie.

Jak wygląda taka depilacja laserowa Vectus?

źródło filmu: Clinica Cosmetologica Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 − = 64