Cytomegalia

Depilacja laserowa, dlaczego warto się na nią skusić?

Depilacja laserowa to zabieg, na który warto się skusić. Może wydać się dość droga, ale gdy spojrzymy na to ile wydajemy miesięcznie na depilację tradycyjną może okazać się bardziej ekonomiczna. Średnio miesięcznie na golenie musimy wydać około 30 zł. W ciągu roku daje to sumę aż 360 zł. Depilacja laserowa jest za to zabiegiem trwałym, który co prawda kosztuje średnio około 800-1000 zł za jedną partię ciała, ale daje gwarancję gładkiej skóry na co najmniej 3 lata.

Po tym czasie warto zabieg jednorazowo powtórzyć, by utrzymać efekt. Dla zyskania gładkiej skóry bez włosków należy wykonać około 5-6 zabiegów, które łącznie kosztują około 1000 zł, w zależności od salonu, który wybierzemy oraz miejsca zabiegowego. Jeśli nie przekonuje nas argument finansowy sprawdźmy, co jeszcze oprócz oszczędności oferuje nam ten zabieg.

Zalety depilacji laserowej

Laserowe usuwanie owłosienia jest idealnym sposobem depilacji dla osób, które chcą mieć gładką skórę na dłużej, ale cierpią z powodu wrastających włosków, mają wrażliwą skórę naczynkową albo uczulenie na wosk. Dzięki depilacji laserowej nie będą musieli przejmować się tym problemem. Przede wszystkim depilacja laserowa jest bezbolesna i daje świetne rezultaty. Można je zauważyć już po pierwszych dwóch zabiegach. Laser dostaje się pod powierzchnię skóry, niszcząc cebulki włosów. Cebulka, która została zniszczona nie jest w stanie wyprodukować włosów albo są one tak słabe i kruche, że same wypadają. Te, które jeszcze zostały na skórze stają się znacznie jaśniejsze, a to za sprawą lasera, który niszczy melaninę zawartą we włosach.

Dzięki temu po zabiegu depilacji laserowej nie musimy już golić się, ani używać wosku. Zabieg depilacji laserowej, jak było wspomniane wyżej, jest bezbolesny oraz nieinwazyjny. Można wykonywać go bez znieczulenia i nie ma skutków ubocznych. Skóra zaraz po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, a u osób wyjątkowo wrażliwych pojawia się lekkie podrażnienie. Można łatwo je zniwelować za pomocą kosmetyków zaleconych przez osobę wykonującą zabieg.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przede wszystkim zabiegowi nie mogą poddać się osoby:

  • chore na nowotwór
  • będące w ciąży lub/i karmiące piersią
  • mające rany w miejscu zabiegowym
  • zażywające leki fotouczulające
  • cierpiące z powodu epilepsji

O ewentualnych przeciwwskazaniach należy porozmawiać przed rozpoczęciem serii zabiegów.
Nie trzeba się jednak do nich specjalnie przygotowywać. Skóra w miejscu zabiegowym powinna być jedynie czysta i nie mieć na sobie kosmetyków. Należy też ją wcześniej ogolić. Po zabiegu nie należy opalać się, korzystać z sauny, czy basenu. Najlepiej więc jeśli depilację laserową przełożymy na jesień bądź zimę. Wtedy też będziemy mieć pewność, że efekty zabiegu
są w pełni widoczne. Najlepsze efekty są widoczne u osób z jasną karnacją oraz ciemnym owłosieniem, ponieważ laser lepiej wychwytuje melaninę zawartą we włosach. Zabiegowi mogą się poddać osoby z ciemniejszą karnacją, ale w ich przypadku liczba zabiegów w serii może być nieco większa.

Zapraszamy na zabieg:

Depilacja Laserowa Clinia Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − = 69