Cytomegalia

Cellulit a nadwaga. Skuteczne zabiegi na cellulit

Cellulit jest zjawiskiem, z którym zmaga się większość kobiet. W ostatnich latach pomarańczowa skórka, jej struktura i przyczyny powstawania zostały bardzo dobrze przebadane. Jeszcze kilka lat temu uważano, że cellulit jest skutkiem nadmiaru tkanki tłuszczowej i zmagają się z nim głównie osoby z nadwagą. Czy tak w rzeczywistości jest? W ostatnich latach udowodniono, że teza ta nie ma wiele wspólnego z realiami.

Czym jest cellulit?

Cellulit potocznie nazywany jest skórką pomarańczową. Zjawisko to wiąże się z nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Powoduje to obrzękowo-włókniste zmiany w tkance podskórnej – także w jej najgłębszych warstwach. Wielu naukowców uważa, że jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu jest nadmiar estrogenów w organizmie. Dlatego też zmagają się z nim głównie kobiety. Skórka pomarańczowa występuje najczęściej na udach, biodrach, łydkach czy pośladkach.

Cellulit a nadwaga

Jeszcze kilka lat temu powszechne było przekonanie, że skórka pomarańczowa jest domeną osób z nadwagą. Z biegiem lat i coraz dokładniejszymi badaniami nad przyczynami powstawania cellulitu stwierdzono, że nadwaga nie jest główną i jedyną przyczyną nierównomiernego rozmieszczenia tkanki. Dowodem na to może być fakt, że jedynie kilka procent kobiet nie zmaga się z tym problemem. Z cellulitem walczą zarówno osoby z dużą wagą, jak i szczupłe. Co zatem jest przyczyną powstawania cellulitu? Naukowcy podkreślają, że nie można wyróżnić jednej a ich zbiór. Są to m. in.: nadmiar estrogenów w organizmie, zła dieta, mało ruchu, zbyt małe ilości spożywanych płynów, używki.

Jakie są sposoby leczenia cellulitu?

Z cellulitem należy walczyć systematycznie i konsekwentnie, najlepiej łącząc ze sobą kilka sposobów. Najskuteczniejsze są zabiegi na cellulit i zmiana trybu życia.

1. Dieta

Z diety należy wykluczyć lub ograniczyć np. kawę i alkohol. Natomiast włączyć większe ilości warzyw i przede wszystkim wody. Najważniejszy w walce z cellulitem jest błonnik, dlatego też nie powinno go zabraknąć w diecie.

2. Ruch

Ćwiczenia fizyczne pomogą nie tylko na zgubienie kilku zbędnych kilogramów. Redukcja cellulitu możliwa jest przy ćwiczeniach wykonywanych na konkretnych partiach ciała.

3. Kosmetyki i suplementy diety

Kosmetyki i suplementy diety są po odżywianiu i ruchu najbardziej dostępnymi sposobami wspomagającymi walkę z cellulitem. Należy podkreślić jednak fakt, że będą one jedynie wspierać leczenie. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt produktów (kremów, serum itp) mających za zadanie redukcję cellulitu. Ważna jest systematyczność w ich stosowaniu. Jednakże nie gwarantują one satysfakcjonujących efektów przy rozwiniętych stadiach cellulitu. Kremy działają na najpłytsze warstwy skóry przez co nie docierają do wszystkich ognisk problemu.

4. Zabiegi kosmetyczne i masaże

Zabiegi przeprowadzane w salonach kosmetycznych są jednymi z droższych sposobów walki z cellulitem, ale jednocześnie wykazują się większą skutecznością. Jednym z zabiegów mających na celu usuwanie cellulitu jest endermologia uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu. Stanowi ona połączenie zabiegu kosmetycznego z masażem, gdyż wykonywana jest mechanicznie przy użyciu specjalnej głowicy. Endermologia jest masażem podciśnieniowym oddziałującym na najgłębsze warstwy tkanki łącznej skóry. Głowica używana do zabiegu wyposażona jest w dwie poruszające się niezależnie od siebie rolki oraz w komorę ssącą, która oddziałuje na poszczególne fałdy skóry. Masaż ten pobudza metabolizm i rozbija istniejące już skupiska tkanki tłuszczowej.

Odpowiedź do artykułu “Cellulit a nadwaga. Skuteczne zabiegi na cellulit

  1. Agata

    Jak dla mnie na cellulit świetnie wpływa zabieg za pomocą Cellar AWT i jego fali akustycznej. Naprawdę robi wrażenie. Miałam, doświadczyłam tego i zdecydowanie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 − = 52