Cytomegalia

ABC rozstępów

Rozstępy u kobiet to dość popularny problem. Oczywiście kobiety mają z tym większe zakłopotanie niż mężczyźni, bynajmniej z tego względu, iż nasza fizjologia inaczej wygląda. Najbardziej z powszechnych rozstępów są rozstępy na łydkach i rozstępy po porodzie. Niestety w większości przypadków likwidacja rozstępów może okazać się dość trudna. Zależy to przede wszystkim od czynności, które wykonujemy, aby leczenie rozstępów przyniosło zamierzony skutek.

Rozstępy usuwanie

Wiele kobiet, u których pojawią się rozstępy – szczególnie podczas ciąży – ma poczucie, iż problem ten pozostanie z nimi na zawsze. Otóż jest to bardzo mylne myślenie, bowiem odpowiednia pielęgnacja ciała w trakcie ciąży jest w stanie zapobiec całkowitemu powstawaniu rozstępów, które znikną z powierzchni skóry. Aczkolwiek jeżeli mimo pielęgnacji i nawilżenia rozstępy takie się pojawią, to powinniśmy zacząć używać jak najszybciej odpowiednich kremów. Oczywiście wtedy, kiedy nasze rozstępy są jeszcze blade, bowiem w późniejszy, etapie, kiedy stają się one bardziej czerwone, usunięcie ich może być bardziej utrudnione. W takich skrajnych przypadkach, kiedy już nic innego nie pomaga, powinniśmy spróbować zabiegu, który nazywa się mikrodermabrazja na rozstępy. Jest to bowiem zabieg ukierunkowany na usuwanie rozstępów. Zabieg ten należy do jednego z najczęściej wybieranych zabiegów przez Polski w celu leczenia rozstępów.Polega on na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Podczas takiego ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, natomiast na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry. Aczkolwiek nie uszkadza jej, jak w przypadków wszelkich peelingów chemicznych. Leczenie rozstępów wymaga bowiem poświęcenia czasu, aby oczekiwany rezultat był satysfakcjonujący.

Laserowe usuwanie rozstępów

Zabieg laserowego usuwania rozstępów jest tematem dość pospolitym wśród kobiet borykających się z problemem rozstępów. Zabieg ten dociera bowiem bardzo głęboko w głąb skóry, co jeszcze bardziej poprawia jego skuteczność. Zazwyczaj należy przeprowadzić od 3-5 zabiegów w celu otrzymania dobrego efektu.

8 odpowiedzi do artykułu “ABC rozstępów

 1. gaja098

  Jeśli chcecie się pozbyć rozstępów to polecam profesjonalną klinikę Clinica Cosmetologica. Co to decyzji na konkrety zabieg to polecam zapisać się na konsultacje gdzie specjalista podpowie na co warto się zdecydować. Sama kiedyś miałam problem z rozstępami i nie wierzyłam,że jakiś tam laser jest mi wstanie pomóc..

 2. pańcia

  Dermabrazja mechaniczna moim zdaniem jest najskuteczniejsza, ponieważ gdy rozstępy są jeszcze świeże to zabieg pozwala na szybkie starcie wierzchniej warstwy naskórka i skuteczną stymulację, która prowadzi do produkcji włókien kolagenowych i elastyny.

 3. pola91

  Laserowe zabiegi usuwania rozstępów najlepiej jest wykonywać w zimie, ponieważ wtedy skóra nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych.

 4. alkaa

  Moim faworytem jest laser frykcyjny Emerge Palomar. Moja skóra po kilku zabiegach stała się zdrowsza, gładsza i jędrniejsza, a rozstępy zostały usunięte w 70% 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =