Cytomegalia

Walka z przebarwieniami za pomocą nowoczesnych metod

W obecnych czasach kosmetologia i medycyna estetyczna wychodzi na przeciw wymaganiom osób, posiadających problemy z pigmentacją skóry. Samo usuwanie plam jak i usuwanie piegów ciężko przeprowadzić przy pomocy domowych środków, ale jest ono możliwe dzięki nowoczesnym metodom.

W celu uzyskania zadowalających efektów, należy przygotować się na serię zabiegów mających na celu usuwanie przebarwień. W rezultacie, po ukończonej kuracji możemy spodziewać się znacznego zniwelowania nieestetycznych plam, które pozostały po trądziku, działaniu promieni słonecznych oraz piegów.

Oto jak prezentują się nowoczesne zabiegi na niwelowanie przebarwień w profesjonalnych klinikach:

1. Dermapen / Mezopen

Zabieg Dermapen / Mezopen polega na użyciu innowacyjnego urządzenia do mechanicznej stymulacji oraz aplikacji aktywnych substancji do głębokich warstw skóry. W efekcie tkanki skóry zostają odpowiednio przebudowane, cera staje się jednolita, a przebarwienia oraz plamy znikają.

2. Harmony XL

Zabieg Harmony XL pozwala na usuwanie przebarwień laserem. Oddziałuje on na skórę stymulując produkcję kolagenu i elastyny. Laser Harmony XL działa odmładzająco na cerę. Po takim zabiegu przebarwienia, plamy oraz piegi zostają w znacznym stopniu zredukowane.

3. Retix C

Zabieg Retix C opiera się na połączeniu działania antyoksydantów, retinolu i witaminy C. Składniki te w znacznym stopniu pomagają zregenerować cerę. Usunięty zostaje stary naskórek oraz następuje skuteczne zniwelowanie nieestetycznych przebarwień oraz niechcianych plam i piegów.

4. Emerge

Emerge jest to kolejny zabieg oferujące laserowe usuwanie przebarwień. Palomar Emerge opiera się na wykorzystaniu frakcyjnego lasera do uzyskania głęboko zregenerowanej skóry, na której przestają być widoczne plamy, przebarwienia oraz piegi.

5. Peeling chemiczny (migdałowy, salicylowy, pirogronowy, glikolowy)

Peelingi chemiczne są świetnym sposobem na uzyskanie gładkiej skóry, pozbawionej przebarwień i innych niedoskonałości. Odpowiedni kwas należy dobierać indywidualnie razem z kosmetologiem, ponieważ kwasy różnią się swoim działaniem, stopniem ingerencji w warstwy skóry.

Wymienione powyżej specjalistyczne zabiegi są bezpieczne i skuteczne. Należy jednak pamiętać o konsultacji z dermatologiem, który pomoże w odpowiednim doborze kuracji oraz ilości i częstotliwości zabiegów.

Aby jak najlepiej dobrać kurację warto skorzystać z darmowych spotkań ze specjalistą, które oferuje Clinica Cometologica. Podczas takiej konsultacji mamy gwarancję dokładnego i właściwie przeprowadzonego wywiadu i idealnie dobranej kuracji.
Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo preparatów, które obiecują usuwanie przebarwień skóry.

Musimy jednak pamiętać, że ich działanie jest znikome i opiera się głównie na chwilowym wybieleniu cery. W dłuższej perspektywie działanie maseczek, żeli, peelingów oraz kremów jest mało efektywne, a może skończyć się podrażnieniem lub uczuleniem na skórze. Jeśli szukamy skutecznej metody na usuwanie przebarwień na twarzy, to specjalistyczne zabiegi będą najlepszym wyborem.

Walka z przebarwieniami za pomocą nowoczesnych metod
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 + = 66