Cytomegalia

Naczynka na twarzy

                    Popękane naczynka na twarzy to problem dotyczący bardzo dużej ilości społeczeństwa. Problem ten w szczególności dotyczy osób, które w nieodpowiedni sposób dbają o pielęgnację skóry twarzy w sezonie zimowym. Wtedy, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na popękane naczynka. Sytuacja taka jest w szczególności dotkliwa u kobiet, gdyż w sytuacji, w której zadzieje się coś nie pożądanego na twarzy, natychmiast czujemy się gorzej i próbujemy to zamaskować dużą ilością makijażu. Co nie zawsze wygląda dobrze. Aczkolwiek w dobie dzisiejszych produktów oraz zabiegów pielęgnacyjnych nie trzeba już się martwić o takie nieprawidłowości skórne, jakimi są rozszerzone naczynka na twarzy.

Jak usunąć niechciane, rozszerzone naczynka na twarzy?

 

                  Sposobów na pozbycie się niechcianych naczynek na twarzy jest sporo. Do jednych z nich należą specjalne kremy, które mają za zadanie wspomóc naszą skórę w szybkiej regeneracji i odżywić skórę twarzy, która potrzebuję solidnej dawki regeneracji. Aczkolwiek nie zawsze ten sposób wydaje się skuteczny. Istnieje bowiem szereg innych metod pozbywających się popękanych naczynek na twarzy. Do metod tych należy przede wszystkim zabieg z wykorzystaniem laseru pulsującego, który jest jednym z najbardziej polecanych zabiegów na tego typu dolegliwości. Zabieg ten bowiem pozwala na szybkie i bezbolesne pozbycie się naczynek. Laserowe usuwanie naczynek polega na zniszczeniu ścianek tych naczynek, nie pozostawiając żadnego trwałego śladu. To samo tyczy się sytuacji, gdy mamy pęknięte naczynko na twarzy. Nie ma również niebezpieczeństwa powikłań podczas procesu zamykania naczynek, jak również infekcji. Jest to zabieg w stu procentach bezpieczny. Procesowi zamykania naczynek laserem, jak również laserowe zamykanie pajączków jest zalecane również osobom starszym.

                  Kolejnym ze sposobów jest zabieg polegający na intensywnej wiązce światła. Metoda ta powoduje obkurczenie i likwidację naczynek. Aczkolwiek ważnym elementem tego zabiegu jest fakt, iż jest to metoda kierowana do osób o bardzo jasnej karnacji. Gdyż światło wchodzi w reakcję w barwnikiem skóry, w związku z czym na skórze ciemniejszej mogą pojawiać się niepożądane przebarwienia.

                 Następnym ze sposobów jest elektrokoagulacja, która polega na zamykaniu naczynek specjalnym prądem o bezpiecznym dla skóry natężeniu. Usuwanie naczynek może zakończyć się dopiero po kilku podejściach do zabiegu, gdyż wszystko zależy od zaawansowania tego schorzenia, jak również od tego jaki typ skóry mamy.

Naczynka na twarzy
5 (100%) 2 Głosów

4 odpowiedzi do artykułu “Naczynka na twarzy

 1. Grażyna

  Jakiś czas temu na mojej twarzy pojawiły się popękane naczynka, postanowiłam skorzystać z elektrokoagulacji, jestem po dwóch zabiegach i mam nadzieje że trzeci będzię ostatnim. Efekty po zabiegach ale jak jest napisane w artykule, należy podejść do zabiegu wielokrotnie

  1. Monika

   Ja zastanawiałam się nad wiązką światła jak i elektrokoagulacją, ale wybrałam wiązke, podobno efekty są podobne a jest mniej inwazyjna. 🙂

 2. Natalia

  Ciekawy artykuł, ja moje naczynka usunęłam za pomocą lasera. Do zabiegu podchodziłam trzy razy, obecnie jestem bardzo zadowolona, gdyż naczynka zanikły, bardzo polecam ten zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

66 + = 73