Cytomegalia

Naczynka na twarzy

                    Popękane naczynka na twarzy to problem dotyczący bardzo dużej ilości społeczeństwa. Problem ten w szczególności dotyczy osób, które w nieodpowiedni sposób dbają o pielęgnację skóry twarzy w sezonie zimowym. Wtedy, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na popękane naczynka. Sytuacja taka jest w szczególności dotkliwa u kobiet, gdyż w sytuacji, w której zadzieje się coś nie pożądanego na twarzy, natychmiast czujemy się gorzej i próbujemy to zamaskować dużą ilością makijażu. Co nie zawsze wygląda dobrze. Aczkolwiek w dobie dzisiejszych produktów oraz zabiegów pielęgnacyjnych nie trzeba już się martwić o takie nieprawidłowości skórne, jakimi są rozszerzone naczynka na twarzy.

Jak usunąć niechciane, rozszerzone naczynka na twarzy?

 

                  Sposobów na pozbycie się niechcianych naczynek na twarzy jest sporo. Do jednych z nich należą specjalne kremy, które mają za zadanie wspomóc naszą skórę w szybkiej regeneracji i odżywić skórę twarzy, która potrzebuję solidnej dawki regeneracji. Aczkolwiek nie zawsze ten sposób wydaje się skuteczny. Istnieje bowiem szereg innych metod pozbywających się popękanych naczynek na twarzy. Do metod tych należy przede wszystkim zabieg z wykorzystaniem laseru pulsującego, który jest jednym z najbardziej polecanych zabiegów na tego typu dolegliwości. Zabieg ten bowiem pozwala na szybkie i bezbolesne pozbycie się naczynek. Laserowe usuwanie naczynek polega na zniszczeniu ścianek tych naczynek, nie pozostawiając żadnego trwałego śladu. To samo tyczy się sytuacji, gdy mamy pęknięte naczynko na twarzy. Nie ma również niebezpieczeństwa powikłań podczas procesu zamykania naczynek, jak również infekcji. Jest to zabieg w stu procentach bezpieczny. Procesowi zamykania naczynek laserem, jak również laserowe zamykanie pajączków jest zalecane również osobom starszym.

                  Kolejnym ze sposobów jest zabieg polegający na intensywnej wiązce światła. Metoda ta powoduje obkurczenie i likwidację naczynek. Aczkolwiek ważnym elementem tego zabiegu jest fakt, iż jest to metoda kierowana do osób o bardzo jasnej karnacji. Gdyż światło wchodzi w reakcję w barwnikiem skóry, w związku z czym na skórze ciemniejszej mogą pojawiać się niepożądane przebarwienia.

                 Następnym ze sposobów jest elektrokoagulacja, która polega na zamykaniu naczynek specjalnym prądem o bezpiecznym dla skóry natężeniu. Usuwanie naczynek może zakończyć się dopiero po kilku podejściach do zabiegu, gdyż wszystko zależy od zaawansowania tego schorzenia, jak również od tego jaki typ skóry mamy.

Naczynka na twarzy
5 (100%) 2 Głosów

8 odpowiedzi do artykułu “Naczynka na twarzy

 1. Grażyna

  Jakiś czas temu na mojej twarzy pojawiły się popękane naczynka, postanowiłam skorzystać z elektrokoagulacji, jestem po dwóch zabiegach i mam nadzieje że trzeci będzię ostatnim. Efekty po zabiegach ale jak jest napisane w artykule, należy podejść do zabiegu wielokrotnie

  1. Beastly

   Ja zastanawiałam się nad wiązką światła jak i elektrokoagulacją, ale wybrałam wiązke, podobno efekty są podobne a jest mniej inwazyjna. 🙂

 2. EmJayBee53

  Ciekawy artykuł, ja moje naczynka usunęłam za pomocą lasera. Do zabiegu podchodziłam trzy razy, obecnie jestem bardzo zadowolona, gdyż naczynka zanikły, bardzo polecam ten zabieg.

 3. Tokaa

  Wystarczy przestać chodzić na solarium i palić papierosy, a problem popękanych naczynek nigdy nie będzie nas dotyczył. Jak już popękały to krem nie pomoże i trzeba sobie zafundować jakieś laserowe usuwanie naczynek.

 4. siwa

  Ja tam bym sobie odpuściła laser w młodym wieku, ponieważ jak teraz zaczyna używać się lasera na popękane naczynka to co będziemy robić jak nam lat przybędzie? Na chwilę obecną ja bym bardziej starała się zapobiegać niż leczyć.

 5. Muka

  Jeżeli chodzi o użycie lasera na popękane naczynka to jest on bardzo skuteczny. Miałam zamykane trzy naczynka w Clinica Cosmetologica za pomocą VariLite. Zabieg przeszedł perfekcyjnie bez żadnych komplikacji, bardzo profesjonalna kadra znająca się na tym co robi.

 6. Deprived

  Popękane naczynka na twarzy likwidowałam u kosmetyczki, wyszło super:). Najwięcej miałam na nosie, wyglądałam jak jakiś menel. Zabieg był bolesny, ale warty cierpienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 24 = 32