Cytomegalia

Manicure biologiczny remedium na łamliwe paznokcie

Manicure biologiczny to zabieg, który łączy odzywanie zniszczonych, łamiących się paznokci z ich malowaniem. Pozwala uzyskać bardzo subtelny, a jednocześnie zadbany efekt, niosąc ulgę rozdwojonym paznokciom.

Jak przebiega manicure klasyczny?

Kosmetyczka nadaje kształt paznokciom, usuwając lakiery i pozostałości po innych zabiegach. Do manicure biologicznego używa szklanych i plastikowych narzędzi, a nie metalowych, nie wycina też skórek, są one delikatnie odsuwane. Kosmetyczka po oczyszczeniu płytki paznokci nanosi na nie odżywkę, a na samym końcu pokrywa je lakierem. Elementem uzupełniającym zabiegu może być peeling dłoni.

Jakie są zalety manicure biologicznego?

Jest to zabieg bezinwazyjny, a rezygnacja z wycinania skórek pomaga wyeliminować ryzyko zakażenia. Paznokcie są zadbane, a jednocześnie odżywione. Główną zmianą jest nowy kształt paznokci, a także odsunięcie skórek przy pomocy preparatów zmiękczających. Dzięki zastosowaniu peelingu na dłonie, ich krążenie się poprawia, są wygładzone, a kobieta czuje się zadbana i zrelaksowana.

Kosmetyczka pozostawia paznokcie naturalne, idealne na rozmowę o pracę, na egzamin, gdzie z jednej strony należy być zadbanym, a z drugiej zbyt mocny kolor na paznokciach i widoczny makijaż mogą zostać źle odebrane. Manicure biologiczny można też zastosować w przerwie od manicure hybrydowego, po którym paznokcie często wymagają odżywienia i regeneracji. Rozdwajające się, łamliwe, kruche paznokcie to problem wielu kobiet, który rozwiąże manicure klasyczny.

Manicure biologiczny (a także hybrydowy) można wykonać w profesjonalnej placówce (i ta opcja jest najczęściej polecana) lub samodzielnie w domu. Ważny jest zakup odpowiednich akcesoriów, takich jak plastikowe i papierowe pilniczki, środek do zmiękczania skórek, a także peelingu i kremu do rąk. Niezbędny jest też delikatny zmywacz do paznokci i lakier w wybranym kolorze.

2 odpowiedzi do artykułu “Manicure biologiczny remedium na łamliwe paznokcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 7 =