Cytomegalia

Łupież pstry tabletki – czy można podawać dzieciom?

Jest to dermatologiczne schorzenie, które objawia się brzydkimi przebarwieniami w okolicach skóry głowy, szyi, klatki piersiowej, karku. Przybiera barwę żółtą, brunatną, a czasem różową. Grzybem można zarazić się na basenie, u fryzjera, w solarium lub przez użytkowanie tych samych przyborów higienicznych z osobą zakażoną.

Do rozwoju choroby predysponuje obniżona odporność ustroju, choroba autoimmunologiczna, niepełnosprawność, adolescencja czy cukrzyca, a także zaburzenia hormonalne, które mogą występować fizjologicznie – w trakcie dojrzewania, bądź patologicznie – w przebiegu jakiejś choroby, np.niedoczynności/ nadczynności tarczycy. Grzyb wykorzystuje łój obecny na naszej skórze, jako pokarm. W sytuacji, gdy wytwarzamy go więcej niż zwykle, nieszkodliwy dotąd Malassezia furfur, staje się pasożytem, który bezkarnie poczyna atakować zdrowe tkanki.

LECZENIE ŁUPIEŻU PSTREGO

Terapia może być miejscowa – stosuje się dermokosmetyki, zawierające substancje czynne, jakie ograniczają rozwój pasożyta oraz bakterii, a także łagodzą łojotok, odbierając drobnoustrojom pożywienie. Inną formą leczenia jest leczenie doustne. Dostępne w sklepach, tabletki na łupież pstry zwykle wymagają recepty. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zawierają substancje, które stosowane na własną rękę, mogą być toksyczne. Należy szczególnie uważać w przypadku dzieci. Poniżej podajemy, nazwy preparatów, jakie najprawdopodobniej przepisze dziecku lekarz i krótko je scharakteryzujemy.

kompleksowy zestaw dermokosmetyków Pityver.pl – 100% naturalny skład i skuteczne działanie.
syrop: Fluconazole Polfarmex – jeden z najpopularniejszych leków na łupież pstry. Stosuje się go jednak, wyłącznie u osób powyżej 16 roku życia.
kapsułki zawierające triazol bądź jego pochodne – stosowane są u dzieci w różnym wieku, ale wyłącznie wtedy, gdy zawodzą inne metody leczenia.
leki doustne zawierające ketokonazol – stosuje się tylko u dzieci, powyżej 2 roku życia.
itrakonazol – stosowany u osób w różnym wieku, ale zawsze pod nadzorem lekarza

Jeśli, chodzi o dziecko zawsze wskazana jest wizyta u dermatologa. Ponadto, uprzednio należy zastosować dostępne bez recepty żele, toniki, balsamy i szampony.

Łupież pstry tabletki – czy można podawać dzieciom?
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 46 = 52